Jak kupić i stosować maści na zapalenie stawów i bólMaści są jednym z najstarszych, najbardziej zaufanych i skutecznych sposobów na złagodzenie bólu w Twoim ciele. Są świetne do zmniejszenia bólu z powodu zapalenia stawów, szczepów, zwichnięć lub wszelkiego rodzaju bólu stawów, które możesz mieć z nadmiernego wysiłku lub kontuzji mięśni lub więzadeł. Dobra maść to łatwy sposób na ukierunkowanie obszarów, które mogą boleć od zapalenia stawów. Nie ma ona silnego zapachu, jak niektóre balsamy, więc nie przyprawi Cię o ból głowy, jeśli masz wrażliwość na zapach. To również idzie na gładko i może być stosowany na wrażliwych obszarach, gdzie balsamy mają tendencję do ukłucia i podrażnić wrażliwą skórę. Wiele osób stwierdza również, że maści działają dłużej niż inne zabiegi, ponieważ wsiąkają w skórę wolniej niż balsam. Jednak nie wszystkie maści są stworzone na równi; niektóre są lepsze dla pewnych rodzajów bólu niż inne. Oto jak można używać maści najlepiej, aby zmniejszyć ból z zapalenia stawów i szczepu od nadmiernego wysiłku na siłowni.

Czego szukać w maści

Przed wyborem maści, chcesz spojrzeć na składniki, aby upewnić się, że będzie ona skuteczna dla twojego bólu. Chcesz się upewnić, że ma przyzwoitą ilość mentolu, eukaliptusa lub kamfory, ponieważ są one znane jako naturalne środki przeciwbólowe. Ale, chcesz również upewnić się, że ma składniki, które będą przenikać w głąb skóry, aby pomóc ukoić i naprawić tkankę podstawową, gdzie ból może pochodzić.

Chcesz również upewnić się, że wybierzesz maść o wystarczająco wysokiej lepkości, aby pozostała na skórze bez kapania lub spływania po skórze zbyt szybko. Jeśli chodzi o lepkość, chcesz mieć pewność, że wybierzesz coś, co jest wystarczająco cienkie, aby łatwo się rozprowadzić, ale wystarczająco grube, aby przylegać do skóry i wnikać w nią.

Jak używać maści, aby złagodzić ból spowodowany zapaleniem stawów i nadwyrężeniami

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest oczyszczenie skóry w miejscu, w którym chcesz zastosować maść przed jej nałożeniem. Gdy obszar jest czysty i suchy, nakładasz maść na skórę i delikatnie ją wcierasz. Uważaj, aby nie wcierać go zbyt energicznie, ponieważ nie chcesz podrażnić obszar więcej niż to już jest.

Możesz również zastosować maść przed snem i poczuć korzyści z maści podczas snu. Maści takie jak Biofreeze zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić długotrwałą ulgę w bólu i mogą być bardzo skuteczne w uzyskaniu ulgi w bólu, nawet jeśli nałożysz je kilka godzin wcześniej, a następnie zasniesz z nimi.

Maści, które są dobre do łagodzenia zapalenia stawów i bólu stawów

Jeśli twój ból pochodzi z zapalenia stawów i innych zwyrodnieniowych problemów ze stawami, chcesz wybrać maść z kapsaicyną i mentolem lub eukaliptusem. Wykazano, że kapsaicyna i mentol łagodzą ból stawów i mogą być bardzo skuteczne w zmniejszaniu bólu związanego z zapaleniem stawów. Eukaliptus jest również dobry na ból stawów i może być szczególnie skuteczny w przypadku bólu kolan.

Jeśli masz konkretny obszar bólu, można zastosować maść bezpośrednio do tego stawu. Jeśli ból jest bardziej uogólniony, możesz wcierać maść w otaczające obszary skóry, takie jak wewnętrzna strona ramienia lub kolana, aby pomóc złagodzić ból i stan zapalny w stawach.

Maści, które są dobre na nadwyrężenia, zwichnięcia i bóle mięśniowe

Jeśli masz szczep mięśni lub zwichnięcie, chcesz użyć czegoś, co pomoże zmniejszyć obrzęk, jak liniment. Chcesz również upewnić się, że ma mentol, ponieważ mentol jest świetnym relaksatorem i może pomóc uspokoić mięśnie. Szukaj czegoś z 10-15% benzenu lub salicylanu metylu; są to główne składniki większości linimentów.

Dla bardziej zlokalizowanego bólu, można zastosować maść bezpośrednio do obszaru, gdzie masz szczep lub zwichnięcie. Należy uważać, aby nie stosować zbyt wiele, choć, ponieważ zbyt wiele może pogorszyć uraz poprzez dodanie zbyt dużego nacisku na obszarze. Możesz również zastosować maść na kolana, biodra lub inne obszary, które mogą być obolałe lub odczuwać ból.

Dobra maść to łatwy sposób na ukierunkowanie obszarów, które mogą boleć z powodu zapalenia stawów. Nie ma silnego zapachu jak niektóre balsamy, więc nie da ci bólu głowy, jeśli masz wrażliwość na zapach. To również idzie na gładko i może być stosowany na wrażliwych obszarach, gdzie balsamy mają tendencję do żądła i podrażnić wrażliwą skórę. Maści trwają dłużej niż inne rodzaje zabiegów, ponieważ wsiąkają w skórę wolniej niż balsamy, więc mogą być skuteczne przez dłuższy czas. Wybierając maść, szukaj takiej, która ma przyzwoitą ilość mentolu, eukaliptusa lub kamfory, a także składników, które wnikają głęboko w skórę.